Kaynak İnceleme: Endemik 11.Sınıf Matematik Soru Bankası


Endemik 11.Sınıf Matematik Soru Bankası


Bu yazıyı okuduğunuz zaman bu kitabın ne olduğunu, ne olmadığını öğrenecek aynı zamanda kendinize sorduğunuz "Bu kitap alınır mı? Yoksa alınmaz mı?" sorulara cevap vereceksiniz. Baştan belirtmeliyim ki bu kitabın alınıp alınmayacağına dair herhangi bir fikir beyan etmeyeceğim. Yazıyı okuduktan sonra sizin bir fikriniz olacak. İsterseniz bu fikri yorumlar kısmında, doğru bir üslupla açıklayabilirsiniz.

Şimdi gelelim kitabın incelemesine. Kitabı sayfa tasarımı, zorluk seviyesi, video çözüm desteği olup olmadığı gibi unsurlarda değerlendireceğiz.

1.Sayfa Tasarımı

Mavi rengi sevmeyenler için bu kitabı çözmek zor olacaktır. Olası ihtimal kitap kitaplığınızın bir tarafından çözülmeden geri dönüşüme verilmeyi bekleyecektir. Çünkü sayfaları çevirip testlerin olduğu kısma geldiğiniz zaman baskın rengin mavi olduğunu göreceksiniz. Nasıl karekök yayınlarında mor ise burada da mavi renk hakim. Karekök soru bankası hakkında incelememize buradan ulaşabilirsiniz. Soruların yerleşimi ise normal bir test kitabında olduğu gibidir. Yani soruların olacağı kısım kesikli çizgi ile ortadan ikiye bölünmüş ve aşağı doğru inen kesikli çizgilerin tam orta kısmında endemik yazısı yazılmıştır. (Tabii ki bunlar da mavi)

2.Zorluk Seviyesi

Kitabı almak isteyenler bilmelidir ki bu kitap zor ve her kesime hitap etmiyor. Orta seviye bir öğrenci için her çözdüğünüz üç testin ikisinde veya birinde boş bıraktığınız ve yapamadığınız soru olacaktır. Bazı sorular vardır ki hocanızla birlikte kafa kafaya verip çözmeye çalışsanız bile çözemezsiniz. Başlangıç seviyesindeki bir öğrenci için kitaplığındaki çözülmemiş kitap unvanını alacağına şüpheniz olmasın. Tavsiyemi merak edecek olursanız bu kitap ikinci veya üçüncü bitirilecek bir kitaptır. Bilgilerinizi güçlendirmek için.

3.Video Çözüm Desteği

Endemik yayınları olarak video çözümü için bir adet websitesi ve telefon uygulaması bulunmaktadır. Gerek websitesi gerek uygulaması üzerinde bahsettiğim kitabın çözümlerine ulaşamayacaksınız. (Çözüm videolarının ne zaman geleceğini de bilmiyoruz. Bunun sebebi firmaya yazdığımız zaman cevap alamıyoruz. Çünkü daha o kadar büyük bir site değiliz. Hızlı bir şekilde büyüyüp istediğimiz sorulara hızlı bir cevap almamız için websitemizde yazdıklarımızı  paylaşmanız yeterli olacaktır.) Çözemediğiniz soruları o soruyu çözen başkasına sormak zorunda kalacaksınız. Ama merak etmeyin biz paylaşıyoruz. Bu yazısı okuduktan sonra buraya tıklayarak test kitaplarını paylaştığımız yere ulaşabilirsiniz. Bugün itibariyle sadece üç adet testin cevabını paylaştık ama iletişim kısmına yapamadığınız sorunun bulunduğu testi bize yazarsanız çözümleri paylaşmaya çalışacağız.

Sonuç olarak;
Bu kitap konuyu kavramak için çözülecek bir kitap değil. Bu kitap konuya farklı açılardan bakmanızı sağlayacak bir kitap. Başlangıçta da belirtiğim gibi kitabı almanız yada almamanız gerektiğine dair herhangi fikrimi beyan etmeyeceğim ama siz okuyucu olarak fikirlerinizi yorumlara yazabilirsiniz. Bunu okuyan ve yine de kararsız kalan kişilere yardım için kitap hakkındaki fikirlerinizi yorumlara beklerim. 

    Blogger Comment
    Facebook Comment

1 Comments:

  1. Bütün kitap önerilerini okudum. Sanki bu kitaba karşı bir düşmanlığın varmış gibi bir hissiyat uyandı içimde. Ayrıca gayet güzel bir kitap. Kitabın rengi insanın içini açıyor. Bana göre 2. Çözülmesi gereken kitap unvanını hakediyor. Yazın için teşekkürler

    YanıtlaSil