Paragrafik Nasıl Bir Kitap


Tonguç Yayınları

    Tonguç Yayınları, Tonguç Akademi'nin oluşturduğu bir yayındır. Tonguç Akademi ilk yayın hayatına Youtube adlı video izleme platformunda başlamıştır. Tonguç Akademi Youtube kanalına ders anlatım videoları ile tanınmış. Youtube ile popüler olduktan sonra kendi yayınlarını çıkarmaya başlamışlardır.

Paragrafik Paragraf Denemeleri Kitabı

    Paragrafik kitabı Tonguç Yayınları'nın çıkardığı ve paragraf serisinin ilk kitabıdır. Paragrafik kitabından sonra gelen kitap Paragrafiks soru kitabıdır.

    Paragrafik Paragraf Denemeleri Kitabı 40 adet paragraf denemesinden oluşmaktadır.

    Paragrafik paragraf denemeleri kitabını zorluk bakımından değerlendirecek olursak anlaşılması zor olan bir kitap değil. Kitap ÖSYM tarzı uzun uzun sorulardan oluşmaktadır. Kitabın tek zor kısmı işte bu ÖSYM tarzı uzun uzun sorular.

    Tasarımsal olarak değerlendirirsek, diğer paragraf denemeleri ile aynı şekilde. Beyaz sayfa üzerinde siyah tonda sorular bulunmaktadır. Bazı denemelerde sorular arasında resimler bulunmaktadır.

    Kitapta video çözüm bulunmaktadır. Ama video çözüme Google üzerinden ulaşılmıyor. Denemeye başlandığı zaman sağ üst tarafta bir QRkod bulunmaktadır. Bu QR kod okutucu ile okuttuktan sonra videoya ulaşılmaktadır.

Diğer Paragraf Kitaplarından Ayıran Fark     Evet kitap diğer kitaplardan farklı. Bu fark denemelerdeki soru sayısından kaynaklanıyor. 40 denemenin 10 tanesi 4 soruluk deneme, 10 tanesi 8 soruluk deneme, 10 tanesi 16 soruluk deneme, 10 tanesi ise 32 soruluk deneme.
    Hepsi 20 soruluk deneme değil. Bunun sebebi öğrenciyi direk 20 soruluk veya 32 soruluk deneme ile baş başa bırakmak istememeleri. İlk defa paragraf çözmeye başlayan bir kişi için direk 20 veya 32 soruluk denemeye başlamak zor olabiliyor. Bir örnekle açıklayacak olursak. Hiç antrenman yapmamış birinin bir anda 40 dakikalık koşuya katılması bir şey.
    Ayrıca Deneme Koçluğu diye bir sayfa var. Bu sayfa sayesinde denemelerden kaç net çıkardığınızı, kaç dakikada çözdüğünüzü görebileceksiniz. 


    Blogger Yorum
    Facebook Yorum

0 Comments:

Yorum Gönder